Skip to main content

Leczenie

Pacjenci bez wyraźnych anatomicznych zaburzeń drożności górnych dróg oddechowych, oraz Ci którzy nie zdecydowali się na korekcję chirurgiczną dróg oddechowych, kierowani są na leczenie za pomocą aparatu wytwarzającego dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP), lub aparatu nazębnego wysuwającego żuchwę w centrum SleepMedica.

Nasi specjaliści dobiorą odpowiednią maskę, oraz ustalą prawidłowe parametry pracy aparatu, co ma zasadnicze znaczenie w osiągnięciu optymalnych wyników leczenia.

Częste pytania

Próba terapeutyczna - czym jest?

Wstępem do rozpoczęcia leczenia jest tzw. miareczkowanie czyli próba terapeutyczna za pomocą urządzenia CPAP.

Podczas miareczkowania, w ciągu kilku kolejnych nocy, ustawiane są parametry ciśnienia roboczego w testowym aparacie CPAP wypożyczonym z centrum SleepMedica.

Optymalne ustawienia aparatu są dopasowywane do potrzeb terapeutycznych pacjenta zdalnie, bez potrzeby ingerencji w urządzenie przez pacjenta.
Próba terapeutyczna ma również na celu określenie akceptacji przez pacjenta proponowanego sposobu leczenia. Istnieje możliwość wykonania zdalnej próby terapeutycznej.

Po zakończeniu próby terapeutycznej pacjent otrzymuje wniosek o dofinansowanie aparatu przez NFZ wraz z dokumentacją określającą zakres ciśnień w urządzeniu.

Częste pytania

Czy spanie w masce jest wygodne?

Jak wspomnieliśmy, nasi specjaliści dobiorą odpowiednią maskę, oraz ustalą prawidłowe parametry pracy aparatu, co ma zasadnicze znaczenie w osiągnięciu optymalnych wyników leczenia, a także komfortu użytkowania maski.
Prawidłowo dobrana maska zapewni komfortowy wypoczynek w ciągu nocy. Nie zsunie się, ani nie pozostawi śladów na twarzy.
Większość Pacjentów przyzwyczaja się do użytkowania urządzenia w ciągu kilku pierwszych nocy.

Dowiedz się więcej o Obturacyjnym Bezdechu Sennym. Przeczytaj artykuły w naszym autorskim blogu.

Bezdech Senny
25 maja, 2023

Jak leczenie bezdechu sennego może odmienić Twoje życie

Bezdech senny to choroba, która nie tylko zabiera Ci spokojny sen, ale również może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Mimo tego wiele osób zwleka z…
Bezdech Senny
12 stycznia, 2023

Depresja a bezdech senny

Sen to integralna część cyklu dobowego człowieka i nasza pierwotna potrzeba fizjologiczna. Sen ma wpływ na kondycję całego organizmu i jest nie tyle ważny, co…
Bezdech Senny
12 stycznia, 2023

Migotanie przedsionków a bezdech senny

Migotanie przedsionków (arytmia) to nieprawidłowy rytm serca który dotyka około 33 milionów ludzi na świecie, częściej mężczyzn. Charakteryzuje się szybkim, niemiarowym biciem serca, często powodującym…
Opinie o Sleepmedica

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu pomogliśmy setkom Pacjentów odzyskać zdrowy i spokojny sen.