Domowa Próba Terapeutyczna

Postawienie diagnozy i wybór odpowiedniego urządzenia CPAP, to dopiero pierwszy krok do skutecznej terapii. Równie ważne jest odpowiednie ustawienie parametrów terapii, które wykonujemy w procedurze próby terapeutycznej, zwanej także miareczkowaniem.
W czasie miareczkowania lekarz ustawia ciśnienia terapeutyczne w taki sposób aby maksymalnie obniżyć występujących ilość epizodów oddechowych (bezdechy, spłycenia), przy zachowaniu komfortu oddechowego pacjenta.
Aparaty ResMed serii AirSense10 oraz AirCurve10 wyposażone są fabrycznie w moduł komunikacji bezprzewodowej, który umożliwia przeprowadzanie miareczkowania w sposób całkowicie zdalny. Lekarz każdego dnia będzie w stanie sprawdzić wyniki poprzedniej nocy, oraz skorygować parametry terapii gdy będzie to konieczne.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz znajdujący się w zakładce „kontakt” naszej strony, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

7 efektów terapii CPAP

Większość osób odczuwa pozytywne skutki leczenia aparatem CPAP już w pierwszych dniach terapii. W pierwszej kolejności zauważamy to, że budzimy się rano wypoczęci oraz brak dziennej senności. Istnieje jednak wiele zaskakujących pozytywnych efektów terapii, na które nie zwracamy w pierwszej chwili, a bywają one równie spektakularne.

Dowiedz się więcej.