Skip to main content

Diagnostyka

Jest to proces bezbolesny i komfortowy, wykonywany w Państwa domu za pomocą najnowocześniejszego aparatu diagnostycznego NOX-T3 marki ResMed.

Domowa Diagnostyka Snu. Czym jest?

Diagnostyka zaburzeń oddychania podczas snu w domu Pacjenta jest obecnie najczęściej stosowaną metodą diagnostyczną. Główną zaletą tej metody jest zapis snu Pacjenta w jego najbardziej naturalnym i komfortowym środowisku – własnym domu.

Aparat do diagnostyki może zostać wypożyczony w jednym z wielu naszych punktów diagnostycznych lub może zostać dostarczony do Państwa domu przez firmę kurierską.

W obu przypadkach, nasz wyspecjalizowany pracownik przeprowadzi szkolenie w zakresie obsługi urządzenia.

Aparat diagnostyczny – poligraf lub polisomnograf rejestruje:

  • przepływ powietrza przez nos
  • głośność chrapania
  • ruchy oddechowe klatki piersiowej i brzucha
  • saturację (wysycenie krwi tlenem)
  • pozycję ciała
  • aktywność ruchową podczas snu

Dodatkowo badanie może zostać rozszerzone o monitorowanie ruchów gałek ocznych, EEG, czynność elektryczną mięśni i nerwów obwodowych,  EKG (w wybranych przypadkach, w laboratorium snu)

Aparaty diagnostyczne

NOX T3 - komfort użytkowania i precyzja pomiarów

Nox T3s jest łatwym w użyciu, przenośnym rejestratorem snu, który umożliwia diagnozowanie zaburzeń oddychania związanych ze snem w warunkach domowych.

Zajrzyj do naszej biblioteki video, aby zapoznać się z zawartością zestawu oraz obejrzeć filmy instruktażowe dotyczące zakładania i uruchamiania urządzenia.

Nie musisz się obawiać. To naprawdę bardzo proste w obsłudze i małe urządzenie, dzięki któremu całe twoje życie może zmienić się na lepsze.

Zobacz filmy instruktażowe

Dowiedz się więcej o Obturacyjnym Bezdechu Sennym. Przeczytaj artykuły w naszym autorskim blogu.

Bezdech Senny
25 maja, 2023

Jak leczenie bezdechu sennego może odmienić Twoje życie

Bezdech senny to choroba, która nie tylko zabiera Ci spokojny sen, ale również może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Mimo tego wiele osób zwleka z…
Bezdech Senny
12 stycznia, 2023

Depresja a bezdech senny

Sen to integralna część cyklu dobowego człowieka i nasza pierwotna potrzeba fizjologiczna. Sen ma wpływ na kondycję całego organizmu i jest nie tyle ważny, co…
Bezdech Senny
12 stycznia, 2023

Migotanie przedsionków a bezdech senny

Migotanie przedsionków (arytmia) to nieprawidłowy rytm serca który dotyka około 33 milionów ludzi na świecie, częściej mężczyzn. Charakteryzuje się szybkim, niemiarowym biciem serca, często powodującym…
Opinie o Sleepmedica

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu pomogliśmy setkom Pacjentów odzyskać zdrowy i spokojny sen.